Dziś przeżywamy 34. Niedzielę zwykłą Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

W poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

W środę wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.

Porządek i czystość naszej świątyni polecamy trosce mieszkańców ul. Kolejowej - lewa strona.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny pierwszą Niedzielą Adwentu.

Dziś przeżywamy 33. Niedzielę zwykłą.

W środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

W czwartek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

W sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Porządek i czystość naszej świątyni polecamy trosce mieszkańców ul. Lekarskiej.

W przyszłą niedzielę 3. niedziela miesiąca, składka przeznaczona na cele inwestycyjne parafii, odbędzie się również zbiórka do puszek w celu pomocy humanitarnej dla migrantów.

W dniu 16.11.2021 tj. wtorek o godz. 8.00 przed kościołem będzie przegląd techniczny gaśnic wszelkiego rodzaju.

Dziś przeżywamy 32. Niedzielę zwykłą.

We wtorek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła.

W czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

W piątek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

W sobotę wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Porządek i czystość naszej świątyni polecamy trosce mieszkańców ul. Lekarskiej.

Dziś przeżywamy 31. Niedzielę zwykłą, Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego.

W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych.

We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych i Zmarłych (Dzień Zaduszny).

W czwartek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

Porządek i czystość naszej świątyni polecamy trosce mieszkańców ul. Długiej.

W piątek pierwszy piątek miesiąca spowiedź od 6.30 do 7.00 wieczorem od 16.30 do 17.00.

Wyjazd do chorych w piątek o godzinie 15.00.

W sobotę po porannej Mszy świętej zmianka tajemnic różańca.

Dziś przeżywamy 30. Niedzielę zwykłą.

W czwartek święto świętych apostołów Szymona i Judy.

Porządek i czystość naszej świątyni polecamy trosce mieszkańców ul. Długiej.

W sobotę z 30 października na 31 przechodzimy na czas zimowy, jak już Wam zapowiedziałem. Od 8 listopada w niedzielę i święta, Msza Święta wieczorna będzie o godz. 15.00, po koronce do Miłosierdzia Bożego.

W poniedziałek uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00 oraz na cmentarzu o godzinie 14.00 procesja z modlitwą za zmarłych, a po nich Eucharystia w Kaplicy. W tym dniu nie ma Mszy wieczornej w kościele.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę 1. lub 2. listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić “Ojcze nasz”, “Zdrowaś Maryjo” i “Wierzę” oraz wypełnić inne warunki, jak: przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.