Dziś wspomnienie św. Kazimierza, królewicza, patrona naszej archidiecezji. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

- w poniedziałek – pierwszy poniedziałek miesiąca, po mszy św. nabożeństwo do św. Michała Archanioła,

Składka dzisiejsza z gorzkich żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

Plan adoracji na dziś: godzina:

11.30 – 12.30 – mieszkańcy ul. Długiej i Słonecznej,

12.30 – 13.30 – mieszkańcy ul. Stolarskiej,

13.30 – 14.30 – mieszkańcy ul. Krakowskiej.

W przyszłą niedzielę Panie z Zespołu Charytatywnego będą zbierać ofiary do puszek dla najbardziej potrzebujących parafian.

W zakrystii można nabywać „Baranki wielkanocne” Caritas jako pomoc dla najbardziej potrzebujących.

W przyszłym tygodniu rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je mój rodak ks. Prof. Jan Szczepaniak. Plan rekolekcji można zabrać ze stolika obok skarbonki.

Nabożeństwa wielkopostne:

- droga krzyżowa – w piątek o godzinie 17.00 i w niedziele po sumie,

- gorzkie żale – w niedziele o godzinie 15.00. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

Jałmużnę wielkopostną, można złożyć do skarbonki z tyłu kościoła, będzie przeznaczona na misje.

O porządek czystość naszej świątyni prosimy by zatroszczyli się mieszkańcy ul. Długiej.

Ks. Prob. Bogusław Szewczyk