Bardzo dziękuję wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu nabożeństwa drogi krzyżowej ulicami naszej miejscowości. Wyrazy wdzięczności kieruję pod adresem Strażaków pilnujących bezpieczeństwa uczestników, Pani Ewelinie Dąbrowskiej, Panom:  Organiście i Kościelnemu. Dziękuję Pani Ewelinie Scąber, prowadzącym rozważania, Scholi, młodzieży strażackiej, niosącym tablice i pochodnie, ministrantom i lektorom. Bóg zapłać za liczny udział w tej manifestacji naszej wiary w Zbawczą Mękę Pana Jezusa.

Za kilka dni rozpoczniemy Triduum Sacrum, to najwyższy czas, aby skorzystać z sakramentu pokuty dla tych, którzy jeszcze nie byli do spowiedzi. Spowiedź w Spytkowicach jutro, we wtorek w Ryczowie. Z racji spowiedzi w dekanacie nie będzie możliwa spowiedź w naszej parafii poza środą przed wieczorną mszą świętą.

Program adoracji na Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę wywieszony jest w gablocie, dostępny jest również na stronie internetowej parafii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Na liturgię Wielkiej Soboty proszę zabrać świece. Bardzo serdecznie zapraszam na Rezurekcję w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 6.00: Poczty sztandarowe, Orkiestrę, Schole, Panie i Panów oraz młodzież do niesienia feretronów, Strażaków do trzymania warty przy  Grobie Pańskim. Nieszporami w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 16.30 zakończymy przeżywanie Trzech Dni Świętych.

Ofiary składane w czasie adoracji Krzyża i przy Grobie Pańskim będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Ofiarą z drugiego dnia Wielkanocy będziemy wspierać Uniwersytet Jana Pawła II

Jałmużnę wielkopostną, można złożyć do skarbonki z tyłu kościoła, będzie przeznaczona na misje.

O porządek czystość naszej świątyni prosimy by zatroszczyli się mieszkańcy ul. Lekarskiej.

Ks. Prob. Bogusław Szewczyk