Przeżywamy dwudziestą szóstą niedzielę zwykłą, dziś przypada wspomnienie św. Wacława.

-w poniedziałek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,

- we wtorek – wspomnienie Świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

- w środę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, rozpoczęcie nabożeństw Różańcowych.Przed nabożeństwem poświęcimy Różańce.

- w czwartek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów,

- w piątek – pierwszy piątek miesiąca. Do chorych wyjedziemy o godzinie 9.00, spowiedź wieczorem od godziny 16.30. Będzie spowiadało dwóch kapłanów

- w sobotę – wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu, jest to pierwsza sobota miesiąca, po rannej mszy św. zmianka tajemnic Różańcowych,

- w przyszłą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca.

Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godzinie 18.00, bezpośrednio po nich wieczorna Eucharystia. W niedziele Różaniec o godzinie 16.30, za wyjątkiem przyszłej niedzieli, kiedy to Różaniec z racji procesji rozpoczniemy o godzinie 16.00. Zachęcam do tej modlitwy wszystkich Parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież.

Nabożeństwo Różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy w przyszłą niedzielę:

I Ołtarz: IX Róża – Najśw. Maryi Panny z Lourdes, X Róża – Matki Bożej Królowej Apostołów,

II Ołtarz: V Róża – Matki Bożej Anielskiej, VI Róża – Matki Bożej Różańcowej,

III Ołtarz: VII Róża – Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych, VIII Róża – św. Józefa,

IV Ołtarz: III Róża – Wspomożenia wiernych, IV Róża – Matki Bożej Ostrobramskiej,

V Ołtarz: I Róża – Uczczenia Najświętszego Sakramentu, II Róża – Królowej Korony Polskiej.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na prace związane z oświetleniem naszej świątyni ofiarę w kwocie 3453 zł. Planujemy sfinalizować to przedsięwzięcie w październiku. Za ofiarność składam serdeczne Bóg zapłać.

Troskę o sprzątanie i wystrój naszej świątyni na najbliższy tydzień polecamy Mieszkańcom Dołów

Bóg zapłać!