Przeżywamy pierwszą niedzielę adwentu, dziś gościmy w naszej paraf ks. Pawła Kummera, który duszpasterzuje w Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Wygłosił dzisiaj do nas Słowo Boże, tacka jest przeznaczona na potrzeby sanktuarium.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

- w poniedziałek – po roratach nabożeństwo do św. Michała Archanioła,

- w środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa,

- w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

- w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post. O godzinie 12.00 Godzina Łaski, w czasie której będziemy adorować będziemy Najświętszy Sakrament i rozważać przesłanie Matki Bożej. Msze święte w tym dniu o godzinie 7.00 i 17.00. pa mszy wieczornej poświęcimy medaliki.

Roraty w niedzielę o godzinie 8.00, w dni powszednie o godzinie 17.00.

Od dziś można w zakrystii nabywać świece Caritas, jako dzieło pomocy najbardziej potrzebującym. Koszt świecy to co najmniej 6 zł.

Dziś poświęciliśmy na roratach opłatki na stół wigilijny. Ofiary, które raczycie złożyć z racji ich nabycia zostaną przeznaczone na wynagrodzenie sumiennej posługi Panów: Kościelnego i Organisty.

O porządek czystość naszej świątyni prosimy by zatroszczyli się mieszkańcy Kępy.

Ks. Prob. Bogusław Szewczyk