Przeżywamy drugą niedzielę adwentu.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

- w środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

- w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,

- w piątek – trzeci piątek miesiąca, po roratach Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracja.

W przyszłą niedzielę wypada trzecia niedziela miesiąca, składka będzie Przeznaczona na potrzeby kościoła. Od poniedzialku będzie zbierana do puszki w kościele ofiara dla najbardziej potrzebujących parafian. Panie z Zespołu Charytatywnego przygotują z tych i zebranych wcześniej Funduszy paczki przedświąteczne.

Roraty w niedzielę o godzinie 8.00, w dni powszednie o godzinie 17.00.

W zakrystii można nabywać świece Caritas, jako dzieło pomocy najbardziej potrzebującym. Koszt świecy to co najmniej 6 zł.

W ubiegłą niedzielę poświęciliśmy na roratach opłatki na stół wigilijny. Ofiary, które raczycie złożyć z racji ich nabycia zostaną przeznaczone na wynagrodzenie posługi Panów: Kościelnego i Organisty.

O porządek czystość naszej świątyni prosimy by zatroszczyli się mieszkańcy Zarzecza.

Ks. Prob. Bogusław Szewczyk