Przeżywamy trzecią niedzielę adwentu, dziś trzecia niedziela miesiąca, składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na potrzeby naszej świątyni.

Z racji spowiedzi w dekanacie przesunięciu na godzinę 18-tą ulegną msze roratnie w poniedziałek, wtorek i sobotę.

We wtorek spowiedź adwentowa w naszej parafii. Plan spowiedzi:

8.30 – początek spowiedzi przed południem,

10.00 – 10.30 – przerwa

10.30 – 12.00 – spowiedź,

14.30 – początek spowiedzi po południu,

16.00 – 16.30 – przerwa,

16.30 – 18.00 – spowiedź.

Do puszki na stoliku obok skarbonki można składać ofiarę dla najbardziej potrzebujących parafian.

Roraty w niedzielę o godzinie 8.00, w dni powszednie o godzinie 17.00.

W zakrystii można nabywać świece Caritas, jako dzieło pomocy najbardziej potrzebującym. Koszt świecy to co najmniej 6 zł.

W ubiegłą niedzielę poświęciliśmy na roratach opłatki na stół wigilijny. Ofiary, które raczycie złożyć z racji ich nabycia zostaną przeznaczone na wynagrodzenie posługi Panów: Kościelnego i Organisty.

W przyszłą niedzielę wigilia, o godzinie 8.00 ostatnie roraty.

Zachęcam do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej i Świąt Bożego Narodzenia oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych jak dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i wspólne śpiewanie kolęd.

O porządek czystość naszej świątyni prosimy by zatroszczyli się mieszkańcy Zagrody.

Ks. Prob. Bogusław Szewczyk