Przeżywamy czwartą niedzielę adwentu, wigilie Bożego Narodzenia.

W kalendarzu liturgicznym na rozpoczynający się tydzień:

- jutro – Uroczystość Bożego Narodzenia,

- we wtorek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika,

- w środę – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty,

- w czwartek – święto Świętych Młodzianków, Męczenników.

W Uroczystość Bożego Narodzenia o godzinie 15.30 nieszpory.

W piątek z racji oktawy Bożego Narodzenia nie obowiązuje post.

W zakrystii można jeszcze nabywać świece Caritas, jako dzieło pomocy najbardziej potrzebującym. Koszt świecy to co najmniej 6 zł.

Zachęcam do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej i Świąt Bożego Narodzenia oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych jak dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i wspólne śpiewanie kolęd.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować osobom, które przygotowywały szopkę Oraz wystrój naszej świątyni z racji świąt, a więc Pani Krystynie, Panom: Jakubowi i Kościelnemu. Dziękuję lektorom: Tomaszowi Rybarczykowi i Miłoszowi Skwarczyńskiemu za pomoc w ubieraniu choinek i szopki. Dziękuję Pani Annie Kozioł za ofiarowanie choinek do kościoła. Wyrazy wdzięczności dla Pana Zbigniewa Kutermaka za zrobienie żłóbka.

Z Centrum Jana Pawła II nadeszły podziękowania na moje ręce za ofiary, które złożyliście z racji składki na dalsze prace przy wykończeniu Sanktuarium. Ksiądz Paweł uzbierał ofiarę w kwocie 2902 zł i 10 funtów.

Dziękuję za ofiary na kościół z racji trzeciej niedzieli miesiąca w kwocie 3679 zł.

Już 27 grudnia jak co roku wolontariusze Wygrajmy Razem i kolędnicy łączanscy zaczną wędrówkę z kolędą. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu i rehabilitacji naszych najmłodszych parafian. Zachęcam aby przyłączyć się do wspólnego kolędowania. Pamiętajmy że w ten sposób pomaganie przez kolędowanie staje się coroczną tradycją w naszej parafii. Plan kolędowania będzie podawany na bieżąco na facebooku. Zapraszamy do wspólnej wędrówki.

O porządek czystość naszej świątyni prosimy by zatroszczyli się mieszkańcy Zagrody.

Ks. Prob. Bogusław Szewczyk